• Dvoupatrová restaurace s tankovou Pilsner Urquell,

  • tradiční českou kuchyní, vlastní pekárnou a pizzerií v centru Vrchlabí, rozvoz jídel do blízkého okolí

restaurace, rozvozy

775 969 667

Historie

Po 60 letech se restaurace Partyzán Vrchlabí vrátila na místo činu. Budova byla původně  postavena  pro účely pohostinství . Za první republiky se právě zde nacházela hospoda „U Partyzána“, jak ji zažili někteří pamětníci. „Mladší“ ročníky do tohoto domu během existence socialistického Československa docházeli do školy a krátce po sametové revoluci do banky.

Proč  U Partyzána? Pověsti tvrdí, že majitel restaurace byl povolán do německé armády a  odvelen za 2. Světové války do Jugoslávie, tam po čase dezertoval právě k jugoslávským partyzánům.

Rekonstruovat dům do původní podoby s vchodem přes roh, tak jak byl původně postaven, by bylo, vzhledem k předcházejícím stavebním úpravám velmi náročné, proto jsme se rozhodli vycházet z přestavby, kterou provedla počátkem devadesátých let Agrobanka.

Projekt poslední rekonstrukce navrhla Ing. Arch. Jitka Hofmeisterová, která při své práci nemohla čerpat z dobových materiálů, např. fotografií interiéru,  a proto se  nevydala  cestou historizující nýbrž cestou moderní a svébytnou.  V interiéru jsou použity klasické materiály, jako je modřínové dřevo, ale také netradičně za tepla válcované plechy viz. bar v přízemí, krb nebo zábaří. Interiér působí stroze, jednoduše, ale přitom útulně.