• Dvoupatrová restaurace s tankovou Pilsner Urquell,

  • tradiční českou kuchyní, vlastní pekárnou a pizzerií v centru Vrchlabí

telefonický kontakt

775 969 667

Historie

Po 60 letech se restaurace Partyzán Vrchlabí vrátila na místo činu. Budova byla původně  postavena  pro účely pohostinství . Za první republiky se právě zde nacházela hospoda „U Partyzána“, jak ji zažili někteří pamětníci. „Mladší“ ročníky do tohoto domu během existence socialistického Československa docházeli do školy a krátce po sametové revoluci do banky.

Proč  U Partyzána? Pověsti tvrdí, že majitel restaurace byl povolán do německé armády a  odvelen za 2. Světové války do Jugoslávie, tam po čase dezertoval právě k jugoslávským partyzánům.

Rekonstruovat dům do původní podoby s vchodem přes roh, tak jak byl původně postaven, by bylo, vzhledem k předcházejícím stavebním úpravám velmi náročné, proto jsme se rozhodli vycházet z přestavby, kterou provedla počátkem devadesátých let Agrobanka.

Projekt poslední rekonstrukce navrhla Ing. Arch. Jitka Hofmeisterová, která při své práci nemohla čerpat z dobových materiálů, např. fotografií interiéru,  a proto se  nevydala  cestou historizující nýbrž cestou moderní a svébytnou.  V interiéru jsou použity klasické materiály, jako je modřínové dřevo, ale také netradičně za tepla válcované plechy viz. bar v přízemí, krb nebo zábaří. Interiér působí stroze, jednoduše, ale přitom útulně.