• Dvoupatrová restaurace s tankovou Pilsner Urquell,

  • tradiční českou kuchyní, vlastní pekárnou a pizzerií v centru Vrchlabí, rozvoz jídel do blízkého okolí

restaurace, rozvozy

775 969 667

Domácí chléb

Pravidelně pro Vás připravujeme pšenično žitný kvasový chleba s pšeničnými otrubami – variace s rýží natural, slunečnicovými semínky, sypaný sezamem (makrobioticky vyvážený) či celožitný kvasový chleba tzv. samostoják s pšeničnými otrubami a slunečnicovými semínky nebo kvasový pšenično žitný špaldový chleba.
Chleba vyrábíme dle tradiční receptury a technologického postupu. K pečení používáme kamennou pec (kopii pece roštovky), která je vytopena dřevem a před sázením chleba je komora setřena a uhlíky odstraněny do popelníku. K výrobě kvasu a těsta používáme dřevěné díže a stroj na míchání z období první republiky. Základem trvanlivosti a dobré chuti, vedle použitých kvalitních vstupních surovin je přesné dodržení technologického postupu při výrobě žitného kvasu tzv. třístupňové kvašení (kvas je zaděláván den předem, dodržena musí být teplota a čas kvašení). Receptura tzv. rýžového chleba byla konzultována s nestorkou české makrobiotiky profesorkou Průchovou.

Chleba by měl být pro tělo maximálně vyvážený z pohledu energii jing a jang. Oblíbený je především u malých dětí, které odmítají jíst sériově vyráběné chleby. Naši specialitou je celožitný chleba tzv. samostoják. Ten je charakteristický tím, že je pečený bez formy, tak jak se tradičně pekl. Celožitný chleba obsahuje méně lepku, tudíž je hutnější a déle si uchovává svoji specifickou chuť a vláčnost. Každé úterý pečeme pšenično žitný kvasový chléb, ve čtvrtek celožitný kvasový a pšeničnožitný kvasový s rýží natural a v pátek pšenično žitný kvasový s rýží natural.

Jaké druhy chleba pečeme?


pšenično žitný kvasový chléb

*pečeme každé úterý

pšenično žitný kvasový s rýží natural

*pečeme každé úterý a pátek
Náš chléb můžete ochutnat nejen v naší restauraci, ale můžete si jej i zakoupit.


Rezervujte si svůj bochník právě teď: 775 969 667